Naszyjnik od NASA, który przypomina o dobrych nawykach w czasach koronawirusa

Science 15/07/2020

Pandemia koronawirusa wymusiła na całym świecie wzmożone prace nad szczepionką, powstało również wiele urządzeń i gadżetów, które mają ułatwiać nam życie w nowej rzeczywistości. Na dość oryginalny pomysł wpadł zespół laboratorium napędu odrzutowego NASA…

Mowa o naszyjniku, który ma chronić ludzi przed mimowolnym dotykaniem twarzy i ust. Jak wiadomo, takie nieświadome dotykanie twarzy po wcześniejszym kontakcie z zakażonymi przedmiotami, jest uznawane za częsty sposób przenoszenia się wirusa. Jak wygląda i działa naszyjnik? Elektroniczny naszyjnik o nazwie Pulse wyposażony jest w czujnik zbliżeniowy na podczerwień, silnik wibracyjny oraz baterie. W przypadku, gdy użytkownik podnosi rękę, zbliżając ją do twarzy, naszyjnik zaczyna wibrować.

Wiadomo już, że NASA nie zamierza uruchamiać sprzedaży gadżetu, ale udostępniła już plan budowy na zasadach open source. Naszyjnik można więc spokojnie wykonać na własny użytek, wystarczy drukarka 3d i odpowiednie komponenty. Pytanie, czy wynalazek NASA spodoba się użytkownikom i znajdzie masowe zastosowanie.
źródło: https://medeng.jpl.nasa.gov/covid-19/pulse/

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Kamery termowizyjne do pomiaru temperatury