Montaż i instalacja serwerów

 

Przygotowujesz swoje biuro do pełnego działania, ale nie wiesz jak dobrać odpowiednie serwery i zainstalować je, tak aby wszystko działało zgodnie z planem? PM Digital od lat specjalizuje się w dostarczaniu serwerów, ich odpowiednim doborze, budowie serwerowni i data center od podstaw.

Montaż i instalacja serwerowni Warszawa

Dzisiejsza rzeczywistość to coraz większa ilość cyfrowych danych oraz rosnący trend pracy zdalnej. W obliczu takiej sytuacji coraz ważniejszym aspektem życia staje się dostępność danych, ich integralność, a także poufność. Nie wszystkie firmy mogą sobie jednak pozwolić na przeniesienie całej infrastruktury do chmury i część zasobów zostawiają w swoich serwerowniach. Wówczas niezbędne staje się odpowiednie przygotowanie do budowy takiej serwerowni, przeprowadzenie wizji lokalnej oraz wywiadu. Nasz zespół pomaga na każdym z tych etapów.

Montaż serwerowni

Jak wygląda współpraca? W pierwszym etapie następuje wizja lokalna, która ma na celu poznanie Państwa potrzeb oraz specyfiki działania. Następnie zajmujemy się doborem sprzętu, jego konfiguracją oraz zapoznajemy się z procedurami w firmie, tak aby wszystko działało zgodnie z przyjętymi zasadami.

Instalacja serwerów

Niejednokrotnie spotykamy się z sytuacjami, w których podczas budowy czy przenoszenia serwerowni zapomina się kompletnie o kwestiach technicznych. Tymczasem serwerownia dobrze przygotowana do pracy powinna być odpowiednio zabezpieczona technicznie. Mowa o następujących aspektach:
☑️kontrola dostępu – bardzo ważny czynnik wymagany przez wiele przepisów – w tym rejestr wejść do serwerowni wraz z sms-owymi lub mailowymi powiadomieniami o różnych zdarzeniach;
☑️monitoring pracy serwerów – nie tylko warunków technicznych, ale również stanu pracy serwerów, zapełnienia dysków, itd.
☑️ciągłość zasilania – systemy zasilania gwarantowanego,
☑️monitoring temperatury – dla zapewnienia zasilania bardzo ważna jest temperatura panująca w pomieszczeniu – wzrost temperatury skraca żywotność akumulatorów. W tym zakresie możemy poszczycić się współpracą z najlepszymi markami w Polsce, które obsługują tak newralgiczne obiekty jak kopalnie, lotniska czy szpitale;
☑️stałe przeglądy i konserwacja:
☑️klimatyzacja i wentylacja;
☑️czujniki dymu, zalania, ognia – wzorem monitoringu temperatury należy również monitorować te obszar, a w razie zdarzeń wysyłać informacje do wyznaczonych do tego celu osób czy komórek;
☑️odpowiedni system gaśniczy;
☑️podłoga techniczna – zgodnie ze standardami wszelkiego rodzaju kable i rury zamontowane są pod podłogą, podobnie jak wentylacja. Z kolei płytki, z których ułożona jest podłoga muszą być elektrostatyczne. Co nam to daje? Dzięki tym rozwiązaniom zapewniamy lepszą wentylację, lepszą estetykę pomieszczenia, jak również zmniejszamy ryzyko przecięcia kabli etc.

Jak widać, przygotowanie profesjonalnie działającej serwerowni to wielowymiarowy obszar, nad którymi jest w stanie zapanować jedynie doświadczony zespół. PM Digital od lat pomaga firmom i przedsiębiorstwom z wielu branż w przygotowaniu serwerowni od podstaw.

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zapraszamy serdecznie do kontaktu.