Koniec wsparcia dla systemu Windows 7

bezpieczeństwo 28/08/2019

Windows 7 koniec wsparcia

Już tylko kilka miesięcy pozostało do zakończenia wsparcia technicznego dla systemu Windows 7 (Windows 7 koniec wsparcia). Dokładnie 14 stycznia 20220 roku zakończy się 10-letni okres pomocy technicznej dla systemu Windows 7 od firmy Microsoft. Po tym czasie wsparcie techniczne oraz aktualizacje oprogramowania dla tego produktu nie będą już dostępne. Warto w tym miejscu dodać, że wsparcie techniczne dla Internet Explorer na komputerze z Windows 7 również przestanie działać po wskazanym terminie.

Windows 7 koniec wsparcia

Co to oznacza w praktyce? Po 14 stycznia wszelkie wsparcie, które pomaga chronić komputer nie będzie dostępne. Po prostu komputer przestanie otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń, które chronią komputer i znajdujące się na nim dane. W przypadku jakichkolwiek problemów, nasze zgłoszenia również pozostaną bez odpowiedzi, ponieważ wraz z końcem systemu Windows 7 wygasa także dział obsługi klienta do niego przypisany. Komputer oczywiście będzie działał, ale będzie narażony na różnego rodzaju niebezpieczeństwa i wirusy.

Aktualizacja Windows 7 do 10

Co w takim razie mają zrobić posiadacze komputerów z systemem Windows 7? Microsoft zaleca przejście do nowszej wersji – Windows 10, która dostarcza najnowsze aktualizacje zabezpieczeń. Odpowiadając na często pojawiające się pytania dotyczące aktualizacji komputera do systemu Windows 10 podpowiadamy, iż Microsoft zaleca zakup nowego komputera z systemem Windows 10. Alternatywnym rozwiązaniem jest aktualizacja Windowsa 7 do nowej wersji poprzez zakup i instalację pełnej wersji oprogramowania. 

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Polub nasz fanpge – czytaj więcej