Smart home – zaoszczędź na ogrzewaniu 25 proc. rocznie

Bez kategorii 25/10/2023

Rozwiązania smart home, czyli automatycznego sterowania systemami dostępnymi w domu nie jest już dzisiaj żadną nowinką technologiczną. Wielu właścicieli domów korzysta już na co dzień z automatycznego sterowania pracą pieca, oświetleniem, nawodnieniem ogrodowym itp. Polski producent jednego z takich rozwiązań – marka Tech Sterowniki, swoim dedykowanym rozwiązaniem Sinum Pro obiecuje znaczne ograniczenie kosztów ogrzewania.

System automatyki domowej

Sterowanie piecem, pompą ciepła, oświetleniem, roletami, zasłonami, podlewaniem ogrodowym, bramą, a także możliwość integracji systemu z kontrolą dostępu i systemami alarmowymi marki Satel – to tylko niektóre możliwości Sinum Pro marki Tech Sterowniki. A do tego niewątpliwa zaleta i przewaga nad chińskimi produktami – jest to produkt rodzimej produkcji, z pełnym wsparciem na miejscu. Centrala urządzenia instalowana jest fizycznie w konkretnym domu i nie wymaga połączenia z internetem – tworzy własną, wewnętrzną sieć niedostępną z zewnątrz – to przewaga nad chińskimi produktami, które “każą” wysyłać dane do swojej chmury.

Tech Sterowniki dystrybucja i instalatorzy

Gwarantujemy 25 proc. oszczędności na kosztach ogrzewania w ciągu roku – warunkiem jest zainstalowanie pełnego systemu wraz z czujnikami otwarcia okien – mówi Bartosz Grzybowski – kierownik Regionu Mazowsze marki Tech Sterowniki.

Porównujemy zużycie paliwa rok do roku i jeśli nie wykazane zostaną oszczędności na poziomie 25 proc., to zabieramy urządzenia i oddajemy pieniądze za zakupione produkty – dodaje.

Systemy inteligentnego domu

Oszczędności w kosztach ogrzewania domu możliwe są dzięki możliwości automatycznego przełączenia się pomiędzy fotowoltaiką, a siecią elektryczną, priorytetyzacji najważniejszych urządzeń w domu, możliwości ręcznego wybierania godzin pracy konkretnych urządzeń, a także ustawienia maksymalnego budżetu jaki możemy i chcemy przeznaczyć na ogrzewanie. W oparciu o te wytyczne system programuje pracę – automatycznie aktualizuje stawki prądu co 24 godziny, jak również automatycznie wybiera godziny pracy, w których prąd jest najtańszy.,br>

Możliwości Sinum Pro to nie tylko oszczędzanie, ale także ochrona przed niespodziewanymi zdarzeniami, zalaniem czy pożarem. Czujnik zalania połączony z zaworem umożliwia odcięcie dopływu wody do pralki, z kolei specjalna czujka dedykowana autom elektrycznym czy e-hulajnogom pozwala na kontrolę czy urządzenie się nie przegrzewa, nie przeładowuje i w odpowiednim momencie wyłącza zasilanie.

Rozwiązania Sinum Pro wychodzą także naprzeciw osobom dbającym o czyste powietrze w domu. Stworzenie własnej stacji kontroli jakości powietrza umożliwia połączenie rekuperacji z systemem – w momencie przekroczenia dopuszczalnego poziomu cząstek w powietrzu, rekuperator załącza się na wyższy poziom, aby oczyścić powietrze w domu.

Masz pytania, wątpliwości – skontaktuj się z nami. Opowiemy o możliwościach oraz dobierzemy najbardziej optymalne rozwiązania do systemów, które posiadasz w domu.