Użytkownicy Netflixa uważajcie!

bezpieczeństwo 17/07/2020

Ostatnio otrzymujemy sporo wiadomości na temat oszustw, które mają prowadzić do wyłudzania danych osobowych oraz prób obciążenia kart kredytowych użytkowników Netflixa. W najnowszych komunikatach oszuści oferują rok bezpłatnej subskrypcji.

Wiadomości, w których przestępcy podszywają się pod popularny serwis streamingowy do złudzenia przypominają treścią i wyglądem komunikaty serwisu. To, co odróżnia je jednak od prawdziwych wiadomości Netflixa, to inny nadawca i brak szyfrowania strony. Na początku maila możemy przeczytać, że serwis oferuje nam rok bezpłatnej subskrypcji, aby to się jednak stało, musimy ponownie podać swoje dane osobowe, w tym numer telefonu. W kolejnym kroku serwis prosi nas o pełne dane karty płatniczej, w tym kod CVV. Komunikat w wiadomości informuje na początku, co prawda niemal niewidoczną czcionką, ale jednak, iż w przypadku aktywowania subskrypcji zostanie naliczona kwota w wysokości 199 zł. Po wpisaniu danych karty pojawia się formularz do podania hasła wysłanego na telefon.

Podsumowując, oszuści próbują wszystkich metod i często bazują na naszej nieuwadze czy pośpiechu. Przypominamy, aby unikać klikania w linki wysyłane zarówno drogą sms-ową, jak i mailową. Sprawdzajcie pochodzenie maili i adresy witryn, do których prowadzą. Te często nie posiadają szyfrowania.

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Kamery termowizyjne do pomiaru temperatury