Twój e-PIT – uwaga na fałszywe strony

bezpieczeństwo 15/04/2020

1 czerwca mija termin składania rocznego zeznania podatkowego za 2019 rok. Możliwość składania elektronicznych deklaracji, jak można było się spodziewać, wykorzystują cyberprzestępcy. Których stron lepiej unikać? Zapraszamy do lektury.

Ułatwienie dla podatników w postaci elektronicznego składania dokumentów stało się łakomym kąskiem dla przestępców. Wpisując w wyszukiwarkę frazę “e-PIT” możemy znaleźć kilkanaście reklam różnego rodzaju serwisów. Jak jednak przestrzega Ministerstwo Finansów, jedynym wiarygodnym i bezpiecznym miejscem składania e-PIT-ów jest portal podatkowy podatki.gov.pl.

Czym grozi złożenie e-deklaracji na innej stronie? Jak dodaje MF, wszelkie inne formy i inne źródła składania elektronicznych deklaracji nie są kontrolowane przez państwo, a co za tym idzie, są miejscem łatwych wyłudzeń danych osobowych. Przypominamy również, że korzystanie z nieznanych i niewiarygodnych stron zwiększa ryzyko zainfekowania komputera złośliwym oprogramowaniem, a to już prosty krok do np. prób wyłudzenia pieniędzy. Uważajcie na siebie i wykonujcie tego typu operacje z głową.


Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Polub nasz fanpge – czytaj więcej

Bezpłatny Audyt IT
close slider

Imię lub nazwisko (wymagane)

Firma (niewymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Wiadomość