Testujemy SINUM

IT 15/02/2024

Sezon grzewczy jeszcze w pełni, dlatego chcieliśmy pochwalić się Wam naszą ostatnią inwestycją. Jak już wiecie, od niedawna PM Digital jest oficjalnym dystrybutorem rozwiązań SINUM marki Tech Sterowniki, czyli rozwiązań inteligentnego domu. Od lat borykamy się z problemem przegrzewania pomieszczeń w biurze, dlatego postanowiliśmy przetestować rozwiązania SINUM na własnej skórze.

Specyfika naszego biura jest niestety taka, że trudno jest utrzymać samodzielnie jednolitą temperaturę we wszystkich pomieszczeniach – zazwyczaj więc bywało tak, że jedno pomieszczenie było przegrzane, a w innych temperatura była zbyt niska. System marki Tech Sterowniki pozwolił nam zniwelować ten problem.

Jak to działa? Zamontowaliśmy system SINUM oparty o urządzenia Tech Sterowniki na wszystkich grzejnikach w naszym biurze. Głowice zamontowane na grzejnikach łączą się bezprzewodowo z czujnikiem temperatury, a ten z centralą, która jest sercem systemu. Temperaturę dla każdego pomieszczenia konfigurujemy na centrali – ona z kolei odczytuje temperaturę z czujnika i wysyła informację do głowicy na grzejniku. W ten sposób unikamy przegrzania pomieszczeń i uzyskujemy jednolitą temperaturę w całym biurze.

Jak to rozwiązanie przełoży się na rachunki za ogrzewanie dam znać niebawem.