PM Digital z akcją edukacyjną na temat cyberbezpieczeństwa

bezpieczeństwo 27/04/2021

PM Digital wspiera swoich klientów w podnoszeniu świadomości pracowników na temat cyberbezpieczeństwa. Na przełomie marca i kwietnia zorganizowaliśmy bezpłatne akcje edukacyjne, które obejmowały podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Przedsięwzięcie sprowadzało się do wyświetlania krótkich informacji na tematy związane z szeroko rozumianym cyberbezpieczeństwem m.in. stosowanie managera haseł czy jak poznać bezpieczną stronę internetową.

Tego typu akcje edukacyjne są idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą przywrócić czujność pracowników i przypomnieć im o zagrożeniach w sieci w sposób niezakłócający codzienną pracę.

Cykliczność szkoleń i akcji edukacyjnych jest bardzo ważna, ponieważ tzw. czynnik ludzki stanowi wg licznych badań najsłabsze ogniwo w ochronie przed atakami. Wynika to z faktu, że pracownicy bardzo szybko zapominają o „niewidzialnych przestępcach” i czują się pozornie bezpiecznie.

Akcje edukacyjne przeprowadziliśmy m.in. w Urzędzie Gminy Osieck i Celestynów. Podniesienie świadomości pracowników, którzy na co dzień zobowiązani są do zachowania bezpieczeństwa informacji było dla nas ciekawym i budującym doświadczeniem.

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Monitoring dla firm