PM Digital przyłącza się do akcji [email protected]

Future 24/03/2020

Zapasowe centrum danych PM Digital uruchamia dedykowaną maszynę, którą przeznaczy na walkę z koronawirusem. Wolne moce serwerów przekazujemy na rzecz znanej na całym świecie akcji [email protected], która przeznacza niewykorzystane przez nas moce do obliczeń wspierających walkę z SARS CoV-2.

[email protected] to projekt technologiczny Uniwersytetu Stanforda w USA, o którym znów głośno stało się w ostatnim czasie za sprawą epidemii koronawirusa. Niezwykła popularność projektu wśród firm z branży IT na całym globie pociągnęła za sobą aktywność kolejnych podmiotów. My również postanowiliśmy włączyć się do akcji i choć w ten sposób wesprzeć badania nad koronawirusem.

Jak to działa? Program [email protected] umożliwia przekazanie mocy obliczeniowej naszego komputera do walki z epidemią. Wystarczy ściągnąć go na swój komputer, a program niewykorzystaną przez nas moc komputera przeznaczy do obliczeń związanych z badaniami nad koronawirusem. Chodzi o odtwarzanie symulacji opartych na CPU i GPU, które analizują białka wirusa wywołującego COVID-10. Tym samym komputer będzie cały czas działał na najwyższych obrotach.

Tych, którzy obawiają się podwyższonych rachunków za prąd uspokajamy, że aplikację można w każdej chwili wyłączyć lub odinstalować. Mimo wszystko gorąco zachęcamy do wsparcia akcji, jeśli tylko macie taką możliwość. Dodajmy, że dzięki zaangażowaniu wielu ludzi oraz firm z całego świata moc obliczeniowa aplikacji wynosi już 470 petaflopsów, przekraczając dwukrotnie moc superkomputera Summit.


Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Polub nasz fanpge – czytaj więcej

Bezpłatny Audyt IT
close slider

Imię lub nazwisko (wymagane)

Firma (niewymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Wiadomość