Internet Explorer odchodzi w zapomnienie

Bez kategorii 20/06/2022

Do niedawna najpopularniejsza przeglądarka na świecie, wprowadzona na rynek ponad 25 lat temu, przestaje istnieć. Microsoft od 15 czerwca br. zakończył wsparcie techniczne dla przeglądarki Internet Explorer na rzecz rozwoju nowej – Edge.

Dla znawców tematu ta wiadomość nie powinna być zaskoczeniem – koncern zapowiadał zakończenie wsparcia dla Explorera już w maju ubiegłego roku. Microsoft od 7 lat promuje i wspiera rozwój nowej przeglądarki – Edge. Jest ona domyślnie zainstalowana w ostatnich wersjach systemu Windows. Microsoft podkreśla, że nowa przeglądarka jest nowoczesna, bezpieczna i szybka.

Przeglądarka Edge to próba ratowania przez koncern malejącego udziału w rynku przeglądarek. Jeszcze w 2011 roku Explorer był zdecydowanym liderem w tej kategorii, dysponując ponad 53 procentami udziału w rynku. Było to możliwe dzięki temu, iż Explorer był dołączany do preinstalowanego na komputerach systemu Microsoft Windows. W tej chwili dostępna jest 11 wersja tego programu. Na zdominowanie najpopularniejszej obecnie przeglądarki na świecie – Google Chrome, szanse są jednak marne.