Integrator systemów informatycznych i bezpieczeństwa

Bez kategorii 25/04/2022

Integracja systemów informatycznych z systemami bezpieczeństwa, jak choćby CCTV, to dziś coraz powszechniejsze zjawisko. W dobie pracy opartej na rosnącej liczbie różnego rodzaju systemów, ich integracja usprawnia i ułatwia pracę w firmach i przedsiębiorstwach. PM Digital od lat specjalizuje się w integracji systemów informatycznych i bezpieczeństwa oraz innych systemów, jeśli wymaga tego specyfikacja działania Klienta.

Integrator systemów informatycznych i CCTV


Integracja systemów umożliwia ich połączenie, co w praktyce umożliwia wzajemne korzystanie tych systemów ze swoich zasobów. Jakie systemy możemy połączyć? Dziś może to być połączenie systemów informatycznych z systemami odpowiedzialnymi za takie obszary jak m.in.:
– CCTV
– kontrola dostępu
– rejestracja czasu pracy
– system kadrowo-płacowy
– system alarmowy
– system ppoż
– system nadzorujący warunki środowiskowe, np. temperaturę
– BMS – building management system

Dzięki dużemu doświadczeniu oraz kompetencjom naszego zespołu w dziedzinie infrastruktury IT integracja systemów opartych na sieciach informatycznych przebiega sprawnie i bez zakłóceń w codziennej pracy.

Korzyści z integracji systemów informatycznych i bezpieczeństwa


W pierwszej kolejności integracja wiąże się z ułatwieniem codziennej pracy firmy, dzięki temu, że informacje z systemów znajdują się w jednym miejscu i mogą ze sobą korelować.

Kolejny, niewątpliwy atut, to automatyzacja procesów i możliwość wymuszania reakcji jednego systemu na zdarzenie w drugim systemie. Najprostszym tego przykładem jest integracja systemu przeciwpożarowego z kontrolą dostępu i opracowanie scenariusza, w którym sygnał alarmowy ppoż wymusza w systemie kontroli dostępu otwarcie drzwi przeciwpożarowych w celu łatwiejszego przeprowadzenia ewakuacji.
Integracja systemów to oszczędność, również w obszarze monitoringu. W dużym środowisku, w którym działa 100 kamer, a mamy do dyspozycji ograniczoną ilość ochroniarzy, integracja umożliwia zaprezentowanie pracownikowi na monitorze podgląd z określonych kamer. Przykładowo tylko tych, które obserwują wejścia dostępne po godzinie 22.00 i które zarejestrowały wejście do firmy po tej godzinie.

Jako złoty partner marki Milestone – światowego lidera w obszarze monitoringu wizyjnego, możemy śmiało zarekomendować integrację firmowych systemów z systemami monitoringu Milestone. Dzięki rozwiązaniom Milestone zyskujemy m.in. możliwość przeglądania nagrań z monitoringu po konkretnym użytkowniku wg metadanych z jego karty dostępu.

Jak zatem widać, możliwości integracji oraz kreowania scenariuszy działania pomiędzy systemami jest bardzo wiele. Każdą z nich jesteśmy w stanie sprawnie szybko przeprowadzić w każdej branży. Zdobyte doświadczenie pozwala nam na personalizację rozwiązań w oparciu o systemy istniejące w danej firmie oraz priorytety działania. Zapraszamy do kontaktu.