Aktualizacje Windows 10 – podpowiadamy jak naprawić aktualne błędy

IT 17/06/2020

Zdążyliśmy już przywyknąć do faktu, że Windows 10 może sprawiać problemy. O jednym z nich chcielibyśmy dziś napisać. Jak wiadomo, w ramach czerwcowego Patch Tuesday koncern naprawił 129 różnych problemów. To jednak nie koniec utrudnień dla użytkowników. W systemie Windows 10 pojawił się nowy problem – system operacyjny wymusza interfejs trybu tabletu na normalnym pulpicie. Podpowiadamy jak obejść ten problem, zanim koncern załata kolejną dziurę. .

Błąd dotyczy użytkowników, którzy zainstalowali zbiorczą aktualizację z listopada 2019  KB4561600 oraz majową aktualizację KB4557957, której celem było usprawnienie korzystania z pulpitu za pomocą kontrolek dotykowych. Na pasku zadań pole wyszukiwania stało się małą ikoną, generalnie odstępy między ikonami i elementami menu stały się większe, co wcale nie ułatwia pracy użytkownikom, którzy korzystają z myszy i klawiatury. 

Odinstalowanie aktualizacji zbiorczej pozwala oczywiście pozbyć się problemu, ale aby zachować ostatnie poprawki bezpieczeństwa zalecamy obejść to rozwiązanie.  Prostym sposobem jest modyfikacja ustawień tabletu z systemem Windows 10. W tym celu należy kliknąć na Start, następnie Ustawienia, System, a potem Tablet. Kolejny krok to pole “Zmień dodatkowe ustawienia tabletu” i wyłączenie opcji “Kiedy nie używam trybu tabletu”. Na koniec wystarczy ponownie uruchomić komputer. 

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT Warszawa- czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Kamery termowizyjne do pomiaru temperatury

Bezpłatny Audyt IT
close slider

Imię lub nazwisko (wymagane)

Firma (niewymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Wiadomość