Zapasowe centrum danych

Zapasowe centrum danych

Zapasowe centrum danych, serwer zewnętrzny i usługa DRaaS, czyli odzyskiwanie danych po awarii (Disaster Recovery as a Service), to nowość w ofercie PM Digital. Stworzyliśmy ją z myślą o klientach, którym zależy na zapewnieniu ciągłości działania systemów informatycznych i którzy są gotowi powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie.

Serwer zewnętrzny

Serwer zewnętrzny pomaga chronić całą infrastrukturą informatyczną firmy, a w sytuacji uszkodzenia sprzętu, dzięki posiadaniu danych na serwerach w zewnętrznej firmie, umożliwia ponowne działanie systemu natychmiast po zdarzeniu. Jest to możliwe dzięki replikacji, czyli nieustannemu kopiowaniu danych na serwerach firmy zewnętrznej. Dane są przekazywane w określonych terminach, bądź po każdej zmianie.
Serwery PM Digital wkraczają do akcji w momencie, gdy są potrzebne. Sygnał do startu z serwerowni dostawcy daje sam klient, jeśli okaże się że jego serwerownia nie działa, a jej ponowne działanie nie nastąpi szybko. Staje się tak zazwyczaj, gdy dojdzie do zalania czy pożaru, które skutkują naprawą lub wymianą sprzętu. Firma łączy się z zapasową serwerownią poprzez VPN. Choć istnieje również możliwość stworzenia tymczasowej miejscówki do pracy dla zespołu.

ZOBACZ WIDEO - KLIKNIJ NA OBRAZ PONIŻEJ

Dlaczego warto wybrać zewnetrzny serwer w PM Digital?

☑️ Indywidualne podejście do każdego przypadku
☑️ Pomoc we wdrożeniu i konfiguracji
☑️ Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania – samo zapasowe centrum danych nie wystarczy, musi być jeszcze odpowiednie oprogramowanie do tworzenia kopii i uruchomienia jej podczas awarii
☑️ Błyskawiczna reakcja na zgłoszenia
☑️ Okresowe kontrole poprawności działania
☑️ Certyfikat ISO/IEC 27001 – gwarancja spełniania standardów w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji.

☑️Wybierając zapasowe centrum danych w PM Digital nie kupujesz samego miejsca na serwerze i urządzeń. Świadczymy kompleksową usługę począwszy od pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, jego konfiguracji, a także okresowych testów poprawności działania.

Zadaj pytanie, wyceń usługę

Masz pytania, wątpliwości, chcesz spytać o szczegóły działania usługi? Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku. Zadzwoń - tel. 22 357 92 28.

Serwerownia Warszawa