Zapasowe centrum danych

zapasowe centrum danych

Serwer wirtualny

Zapasowe centrum danych, serwer zewnętrzny i usługa DRaaS, czyli odzyskiwanie danych po awarii (Disaster Recovery as a Service), to nowość w ofercie PM Digital. Stworzyliśmy ją z myślą o klientach, którym zależy na zapewnieniu ciągłości działania systemów informatycznych i którzy są gotowi powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie.

Zapasowe centrum danych

Serwer zewnętrzny pomaga chronić całą infrastrukturą informatyczną firmy, a w sytuacji uszkodzenia sprzętu, dzięki posiadaniu danych na serwerach w zewnętrznej firmie, umożliwia ponowne działanie systemu natychmiast po zdarzeniu. Jest to możliwe dzięki replikacji, czyli nieustannemu kopiowaniu danych na serwerach firmy zewnętrznej. Dane są przekazywane w określonych terminach, bądź po każdej zmianie. Serwery PM Digital wkraczają do akcji w momencie, gdy są potrzebne. Sygnał do startu z serwerowni dostawcy daje sam klient, jeśli okaże się że jego serwerownia nie działa, a jej ponowne działanie nie nastąpi szybko. Staje się tak zazwyczaj, gdy dojdzie do zalania czy pożaru, które skutkują naprawą lub wymianą sprzętu. Firma łączy się z zapasową serwerownią poprzez VPN. Choć istnieje również możliwość stworzenia tymczasowej miejscówki do pracy dla zespołu.

Dlaczego warto wybrać zewnetrzny serwer w PM Digital?

– Indywidualne podejście do każdego przypadku
– Pomoc we wdrożeniu i konfiguracji
– Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania – samo zapasowe centrum danych nie wystarczy, musi być jeszcze odpowiednie oprogramowanie do tworzenia kopii i uruchomienia jej podczas awarii
– Błyskawiczna reakcja na zgłoszenia
– Okresowe kontrole poprawności działania
– Certyfikat ISO/IEC 27001 – gwarancja spełniania standardów w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Wybierając zapasowe centrum danych w PM Digital nie kupujesz samego miejsca na serwerze i urządzeń. Świadczymy kompleksową usługę począwszy od pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, jego konfiguracji, a także okresowych testów poprawności działania.

Masz pytania, wątpliwości, chcesz spytać o szczegóły działania usługi? Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku.
Zadzwoń – tel. 22 357 92 28.

Zobacz także:

Outsourcing IT – czytaj więcej
Infrastruktura IT – czytaj więcej
Systemy ERP/CRM – czytaj więcej
Firma w chmurze – czytaj więcej
Montaż systemów bezpieczeństwa – czytaj więcej
Montaż i konfiguracja sieci internetowych – czytaj więcej
Polub nas na FB – czytaj więcej