Zapasowe centrum danych

Zapasowe centrum danych

Zapasowe centrum danych, serwer zewnętrzny i usługa DRaaS, czyli odzyskiwanie danych po awarii (Disaster Recovery as a Service), to nowość w ofercie PM Digital. Stworzyliśmy ją z myślą o klientach, którym zależy na zapewnieniu ciągłości działania systemów informatycznych i którzy są gotowi powierzyć to zadanie zewnętrznej firmie.

Zewnętrzny serwer

Serwer zewnętrzny pomaga chronić całą infrastrukturą informatyczną firmy, a w sytuacji uszkodzenia sprzętu, dzięki posiadaniu danych na serwerach w zewnętrznej firmie, umożliwia ponowne działanie systemu natychmiast po zdarzeniu. Jest to możliwe dzięki replikacji, czyli nieustannemu kopiowaniu danych na serwerach firmy zewnętrznej. Dane są przekazywane w określonych terminach, bądź po każdej zmianie. Serwery PM Digital wkraczają do akcji w momencie, gdy są potrzebne. Sygnał do startu z serwerowni dostawcy daje sam klient, jeśli okaże się że jego serwerownia nie działa, a jej ponowne działanie nie nastąpi szybko. Staje się tak zazwyczaj, gdy dojdzie do zalania czy pożaru, które skutkują naprawą lub wymianą sprzętu. Firma łączy się z zapasową serwerownią poprzez VPN. Choć istnieje również możliwość stworzenia tymczasowej miejscówki do pracy dla zespołu.

ZOBACZ WIDEO – KLIKNIJ NA OBRAZ PONIŻEJ
   

Dlaczego warto wybrać zewnetrzny serwer w PM Digital?

– Indywidualne podejście do każdego przypadku – Pomoc we wdrożeniu i konfiguracji – Pomoc w doborze odpowiedniego rozwiązania – samo zapasowe centrum danych nie wystarczy, musi być jeszcze odpowiednie oprogramowanie do tworzenia kopii i uruchomienia jej podczas awarii – Błyskawiczna reakcja na zgłoszenia – Okresowe kontrole poprawności działania – Certyfikat ISO/IEC 27001 – gwarancja spełniania standardów w zakresie zarządzania bezpieczeństwem informacji.

Wybierając zapasowe centrum danych w PM Digital nie kupujesz samego miejsca na serwerze i urządzeń. Świadczymy kompleksową usługę począwszy od pomocy w doborze odpowiedniego rozwiązania, jego konfiguracji, a także okresowych testów poprawności działania.

Masz pytania, wątpliwości, chcesz spytać o szczegóły działania usługi? Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku. Zadzwoń – tel. 22 357 92 28.


Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT – czytaj więcej
Montaż kamer przemysłowych – czytaj więcej
Audyt IT
close slider

Imię lub nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon kontaktowy (wymagane)

Wiadomość