Sieć komputerowa dla firm

Sieci komputerowe Warszawa

Sieć komputerowa dla firm od PM Digital to kompleksowa obsługa, w skład której wchodzi zarówno sam projekt, jak również budowa, montaż, ewentualna rozbudowa oraz administrowanie siecią komputerową w zależności od potrzeb i oczekiwań Klienta. Wykonujemy sieci we wszystkich, dostępnych kategoriach. Posiadamy w swoich zasobach miernik Fluke, który umożliwia nam wykonywanie certyfikowanych pomiarów z 50-letnią gwarancją na wykonaną sieć!

Chcesz samodzielnie sprawdzić przepustowość sieci, prawidłowość jej działania? Świadczymy również usługę wypożyczenia miernika Fluke na indywidualnych warunkach. Masz pytania, wątpliwości? Zapraszamy do kontaktu telefonicznego – 22 357 92 28.

ZAUFALI NAM

eveline
vegapol
aktywna-warszawa
urzad-gminy
alcomex (1)
bruk_bud (1)

Poprzednie
Następne

wyzwania

Projektowanie sieci

efektywność

Instalacja i konfiguracja

administracja sieci

Administracja i opieka techniczna

Projektowanie sieci komputerowej

Projektując sieci komputerowe najważniejsze jest bezpieczeństwo, każda instalacja u klienta wymaga zaprojektowania odpowiedniej infrastruktury, tak aby sieć była niezawodna, szybka i w pełni bezpieczna.

Projekt obejmuje:

☑️dokładną analizę wymagań klienta

☑️specjalistyczne pomiary i analizę ograniczeń technicznych

☑️dobór urządzeń i technologii sieciowych

☑️profesjonalny projekt sieci komputerowej

☑️dokumentację projektową

W przypadku projektowania sieci komputerowej konieczny jest wybór odpowiedniego okablowania, kategorii okablowania oraz wskazanie parametrów technicznych okablowania, które wyeliminują najtańszych producentów. Istotnym czynnikiem jest uwględnienie w projektowaniu takiej ilości gniazd abonenckich, która będzie odpowiadała liczbie stanowisk pracy i ilości drukarek sieciowych. Należy też pamiętać o telefonach voip. Wreszcie, radzimy, aby firma, która instaluje okablowanie posiadała certyfikat producenta okablowania, które instaluje. Sama instalacja powinna być wykonana w całości na podzespołach, komponentach producenta okablowania, co pozwoli na uzyskanie kilkudziesięcioletniej gwarancji na wykonaną instalację pod warunkiem wykonania pomiarów.

Projektowanie sieci LAN Warszawa

Instalowane przez nas sieci komputerowe wykonywane są w technologiach przewodowych i bezprzewodowych. Posiadamy własną ekipę montażowo-serwisową, która zapewni profesjonalną instalację sieci oraz obsługę administracyjną.

Sieć IT – co wchodzi w skład usługi:

☑️wykonanie okablowania oraz instalację elementów pasywnych (UPS, szafy na urządzenia, gniazda sieciowe, listwy maskujące);

☑️konfigurację urządzeń sieciowych (routery, switch-e, karty sieciowe, hotspoty);

☑️konfigurację serwerów oraz wdrożenia usług sieciowych (firewall, WWW, e-mail, FTP, itp.) z wykorzystaniem systemów Windows oraz Linux;

☑️integrację sieci LAN z infrastrukturą innych sieci (telefonicznej, WAN, itp.).


Sieć informatyczna dla firm

Po wykonaniu i wdrożeniu infrastruktury teleinformatycznej, zapewniamy profesjonalną obsługę i administrację twojej sieci. Dobrze zainstalowana oraz administrowana sieć komputerowa pozwala na bezproblemową pracę nawet w warunkach dużego obciążenia. W przypadku awarii sieci prosimy o kontakt telefoniczny, naprawimy usterkę maksymalnie 24 godziny po odnotowanym zgłoszeniu.

W skład usługi wchodzą:

☑️dodawanie nowych funkcjonalności i usług sieciowych;

☑️aktualizacja oprogramowania i firmware’u na urządzeniach sieciowych;

☑️zabezpieczenie sieci przed niebezpieczeństwami w postaci wirusów, trojanów i ataków z Internetu;

☑️dokonywanie okresowych kopii bezpieczeństwa;

☑️kompleksowa opieka serwisowa;

Sieć komputerowa Warszawa

PM Digital oferuje również konfigurację sieci firmowej w sytuacji zmiany siedziby firmy. Usługa ta jest odpowiedzią na coraz częstsze zapytania, które otrzymujemy od klientów, których biznesy zmieniły swoją siedzibę. Okazuje się, że wraz ze zmianą biura pojawia się szereg problemów i przeszkód, które bez szybkiej weryfikacji i uporządkowania całej infrastruktury uniemożliwiają pracę. Klienci często wynajmują nowe powierzchnie bez wcześniejszej weryfikacji infrastruktury, sprawdzenia gniazdek komputerowych, wifi oraz dostępnych kabli. W efekcie np. część załogi nie może pracować na wifi, ponieważ wymieniają duże ilości danych, a to przekłada się na stabilność pracy. W gniazdkach nie ma internetu, a często również jest ich po prostu zbyt mało, ze ścian wystają gołe, niekompletne kable. Co w tej sytuacji?

Pomiary sieci LAN

Specjaliści PM Digital po otrzymaniu tego typu zgłoszenia przyjeżdżają na miejsce w celu ustalenia potrzeb Klienta oraz inwentaryzacja nowego biura, sprawdzenie wszystkich aktywnych urządzeń. Następnie przygotowywana jest wycena kompleksowej usługi, na którą składa się dostarczenie niezbędnego sprzętu oraz jego konfiguracja i uruchomienie. Cały proces zajmuje maksymalnie kilka dni w zależności od wielkości biura oraz gotowości Klienta do przeprowadzenia zmian.

Naprawa i audyt sieci komputerowej w firmie
Jak usprawnić sieć komputerową?

Naprawa firmowej sieci komputerowej to temat coraz częściej podejmowany przez naszych nowych Klientów, którzy zmagają się z problemami związanymi z zakłóceniami w pracy sieci i innymi, niewyjaśnionymi problemami. Jak możemy pomóc w takiej sytuacji? Weryfikację i naprawę sieci komputerowej w firmie możemy podzielić na dwie drogi – albo mamy do czynienia z uszkodzonym okablowaniem i wówczas wymagane są pomiary i wymiana wadliwego kabla, toru, albo z błędnie ustawionymi parametrami urządzeń sieciowych. W tym drugim przypadku niezbędna jest kontrola konfiguracji urządzeń sieciowych. Jak wygląda proces w przypadku współpracy z PM Digital? Naprawę sieci komputerowej zaczynamy od wywiadu i zebrania informacji na temat zastanych problemów. W przypadku problemów z okablowaniem wykonujemy certyfikowane pomiary, jeśli natomiast nasza ingerencja wskazuje na problemy sprzętowo-konfiguracyjne, do pracy włącza się administrator sieciowy, który zajmuje się konfiguracją całej infrastruktury.

Zadaj pytanie, wyceń usługę

Masz pytania, wątpliwości – wyślij zgłoszenie przez formularz, bądź zadzwoń do nas. Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku tel. 22 357 92 28.

Zobacz także:
Bezpieczeństwo IT w firmie – czytaj więcej
Audyt IT – czytaj więcej
Outsourcing IT – czytaj więcej
Monitoring dla firm – czytaj więcej
Chmura dla firm – czytaj więcej
Zapasowe centrum danych – czytaj więcej